Ubytování v hostitelské rodině

Informace o jazykových pobytech a kurzech v zahraničí

Ubytování v hostitelské rodině

Sdílejte mezi přáteli:

Ubytování v hostitelské rodině na jazykovém kurzu v zahraničí patří k nejoblíbenější možnosti ubytování mezi studenty. Proč tomu tak je se dozvíte v následujících řádcích.

Tisice studentů jazykového pobytu v zahraničí volí možnost ubytování v hostitelské rodině, což má samozřejmě logické opodstatnění. Hlavním z pozitiv výběru ubytování právě v hostitelské rodině jsou ekonomické důvody. Neznamená to však, že by se mělo jednat o ubytování pro “chudé”, to nikoliv. Oproti ubytování ve vlastním hotelovém pokoji nebo například v soukromí vlastního pronajatého bytu přes Air BNB vás celkové náklady vyjdou o tisíce korun levněji. Jako bonus připočtěte stravování v hostitelské rodině, občasnou konverzaci nebo společné výlety o víkendech a s vaším rozpočtem na jazykový kurz v zahraničí to udělá divy.

Jak to funguje

Příjezdy a odjezdy jsou předem domluvené poskytovatelem vašeho jazykového pobytu. U jazykových agentur jsou takové informace běžně k dostání. Ve většině případů je naplánovaný příjezd a odjezd do hostitelské rodiny o nedělích. Možností jsou i soboty, případně kombinace těchto víkendových dnů, jak se to hodí studentům a hostitelským rodinám.

Po příjezdu vás čeká uvítání s členy hostitelské rodiny, včetně domácích mazlíčků, které můžou v hostitelské rodině mít (jestliže jste na domací mazlíčky alergičtí, informujte zavčas organizátora jazykového pobytu). Váš pokoj bude připravený a pokud sdílíte pokoj s jiným studentem (v nabídkách jazykových agentur jako tzv. Twin Room), čeká vás seznámení i s ním.

Běžným vybavení pokoje je úložný prostor, psací stůl, přístup k internetu a samozřejmě postel.

Ve většině případů máte na výběr ubytování v hostitelské rodině s polopenzí, tedy se snídaní a večeří. Někdy je možné zajistit i plnou penzi, což bude mít význam jenom v tom případě, že se bude dům hostitelské rodiny nacházet v krátké pěší dostupnosti. Výuka lekcí studia probíhá z větší části všech jazykových kurzů v zahraničí v dopoledních hodinách s polední pauzou. Bylo by tedy až nesmyslné se vypravit na oběd zpět do vašeho dočasného domova v hostitelské rodině, která může být vzdálena klidně i přes půl hodiny autobusem.

Za co se dá připlatit

Máte-li rádi soukromí, připlatit si za ubytování v hostitelské rodině se vyplatí. U standardních jedno nebo dvoulůžkových pokojů v hostitelských rodinách budete sdílet sociální zařízení (záchod a koupelnu) s ostatními v domácnosti. Je to běžná praxe a není se čeho obávat. Nicméně pokud si zamanete mít vlastní koupelnu se záchodem, i to je v nabídce jazykových agentur k dostání.

Pokud trpíte alergiemi, intolerancí na některé potraviny nebo držíte speciální dietu, tak i v tomto případě je nutné počítat s příplatkem.

Na co nezapomenout

Nezapomeňte si s sebou přibalit, z hygienických důvodů, vlastní ručník – praní prádla je možné v hostitelské rodině. Neodmyslitelnou součástí vaší výbavy za jazykovým poznáním by měla být také správná redukce na lokální zásuvku v místě vašeho jazykového pobytu – Cestovní adaptér.

Šťastnou cestu!

Jazyková agentura Balloon Agency

S jazykovou agenturou Balloon Agency máte studium angličtiny ve Velké Británii na dosah. Zdarma a nezávazně vám spočítají cenu jazykového kurzu včetně ubytování v hostitelské rodině a doporučí vám ten nejvhodnější kurz a lokalitu právě pro vás.

 

Mohlo by vás také zajímat

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

error: Alert: Obsah chráněn autorským právem.