Jazykový pobyt IELTS

Informace o jazykových pobytech a kurzech v zahraničí

Jazykový pobyt IELTS

Sdílejte mezi přáteli:

PRO KOHO JE JAZYKOVÝ POBYT IELTS

Jazykový kurz v zahraničí s přípravou na jazykovou zkoušku IELTS nebo s ukončením jazykové IELTS zkoušky, doporučujeme studentům anglického jazyka, kteří cílí například na studium v zahraničí nebo je-li to po nich vyžadováno v zaměstnání. Zahraniční školy v anglicky mluvících zemích, upřednostňují ve větší míře jazykovou zkoušku IELTS, před klasickou zkouškou Cambridge. Jde například o studium ve Spojených Státech Amerických, Velké Británii, Austrálii, Novém Zélandu a podobně.

OBSAH ZKOUŠKY

Jazyková zkouška IELTS se skládá ze čtyř částí. V první části jsou studenti vyzkoušeni z poslechových dovedností, která trvá 30 minut, po které čeká na studenty 40 otázek. Druhá část zkoušky je zaměřena na schopnosti čtení a porozumění textu, která trvá 60 minut a je nutno odpovědět na 60 otázek týkající se předloženého textu. Další částí jsou studentům představena dvě témata, o kterých se musí rozepsat do souvislých vět v rozsahu alespoň 150-200 slov na téma – Tato gramatická zkouška trvá 60 minut. Poslední testovanou zručností studentů je schopnost mluvit, kdy je zapotřebí se rozmluvit na dané téma kolem 11-15 minut.

BODOVÁNÍ

Systém bodování je nastaven ve stupnici 0-9, přičemž číslo 0 znamená “Nezvládl test” a číslo 9 znamená “Expert”. Ohodnocení studentů celkovým bodovým hodnocením 6,5 se považuje za dobré a odpovídá zhruba úrovni znalosti cizího jazyka dle CEFR jako B2. Jazykovou zkoušku IELTS je možné složit ve dvou úrovních – General a Academic. Zatímco General IELTS je vhodná pro uchazeče středních zahraničních škol, úroveň Academic je pro profesionály, kteří ji vyžadují a pro uchazeče univerzitního studia v zahraničních školách. Nároky na přijetí do studia zahraničních středních škol a univerzit se může lišit. Některé vyžadují pouze 5 IELTS bodů pro příjetí a jiné zase například 8 IELTS bodů.

Přípravný kurz IELTS

Vydejte se na jazykový kurz se zajištěným ubytováním v hostitelské rodině nebo rezidenci školy s jazykovou agenturou Balloon Agency, která má jazykový kurz IELTS v nabídce. Nezávazná kalkulace jazykového pobytu je zdarma.

 

Mohlo by vás také zajímat

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

error: Alert: Obsah chráněn autorským právem.